VETERINARY CLINIC SLANÝSlaný
Veterinary Clinic

Non-stop pohotovost neposkytujeme. Volejte pouze v době ord. hod.

Ordinační hodiny

Po 09.00-12.00 15.00-19.00
Út 09.00-12.00 15.00-19.00
St 09.00-12.00 15.00-19.00
Čt 09.00-12.00 15.00-19.00
09.00-12.00 15.00-19.00
So 08.00-11.00
Ne 15.00-18.00

Počítačová tomografie

Laboratoř IDEXX

IDEXX ProCyteHematologický analyzátor Idexx ProCyte: Plně automatický přístroj sloužící k hematologickému vyšetření krve. Využívá 3 techniky měření - laserem (průtoková cytometrie), optickou fluorescencí a impedancí. Patří k současné špičce veterinárních přístrojů. Na našem pracovišti byl uveden do provozu jako první v ČR a nahradil tak starý přístroj IDEXX LaserCyte. Mezi hlavní výhody nového přístroje patří jedinečná přesnost.

 

 

IDEXX CatalystDxBiochemický analyzátor Idexx CatalystDx: Analyzátor určený k biochemickému vyšetření krevní plasmy nebo séra. Přístroj je evolucí předchozí řady VetTest a umožňuje vyšetření až 17 biochemických parametrů najednou. Dále umožňuje paralelní stanovení elektrolytů v krvi. Jedná se o přístroj vyvinutý speciálně pro veterinární medicínu, a i díky principu suché chemie jde o vůbec nejpřesnější přístroj ve sféře veterinární medicíny.

 

 

IDEXX UAAnalyzátor moči Idexx UA: Tento přístroj na vyšetření moči je navržen speciálně pro veterinární použití u psů a koček. Fotometricky vyhodnocuje testovací proužky a stanovuje  pH, leukocyty – bílé krvinky, protein, glukózu, ketony, urobilinogen, bilirubin, krev/hemoglobin.

 

IDEXX SnapShotDxIdexx SnapShotDX: Vyhodnocení T4, kortizolu, žlučových kyselin, cPLI atd. Tento přístroj umožňuje diagnostikovat různé závažné choroby pankreatu, nadledvin, štítné žlázy a jako jediný automatický analyzátor dokáže určit přítomnost virových chorob FeLV, FIV, a také přítomnost boreliózy a giardií.

 

 

 

IDEXX VetStatAnalyzátor krevních plynů Idexx VetStat: Slouží k okamžitému měření elektrolytů, krevních plynů, acidobazické rovnováhy, ionizovaného vápníku, glukózy, aniontové mezery, celkového CO2 a bikarbonátů. Jednoduše použitelné kazety umožňují použití plné krve, plazmy nebo séra. K dispozici jsou speciální sety pro stanovení hodnot Na+, K+, Cl-, Ca++, pH, pO2 a pCO2. Tento přístroj je novou šancí pro pacienty v kritickém nebo akutním stavu.

 

otázky ke zdraví přátel:
FAQ - Nejčastejší dotazy týkajíci se zdraví

Odčervení je nezbytné pro zdravý růst štěnete a udržení dobré zdravotní kondice. Jelikož jsou i parazité přenosní na člověka, je velice důležité provádět pravidelné preventivní odčervení.
 • Štěně: Ideálně bychom měli s odčervením začít již ve 14 dnech života. Vhodné je odčervení provést do věku 2 měsíců stáří minimálně 3x a poté do věku 6ti měsíců ještě minimálně 1x - 3x.
 • Dospělý pes: Dospělého pejska je vhodné preventivně odčervit 2x za rok. A v případě parazitární infestace ihned s reaplikacípo 14ti dnech.
 • Březí fena: U feny je doporučeno provést odčervení 2-3 dny před krytím. Dále je velice důležitá aplikace 10-15dní před porodem s další aplikací spolu se štěnaty 14dní po porodu.
 • Kočka: U koček je schéma odčervení obdobné. Pokud ovšem vaše kočička není vyloženě domácí a zdržuje se venku, je vhodné jí odčervovat alespoň 4x ročně.
 • Jaký přípravek použít? Důležité je vždy použít kvalitní vícesložkový preparát, který působí na celé spektrum cizopasníků. Většinou jsou takovéto přípravky označeny slovem "plus". Pokud kupujete preparát v lékarně, nenechte se zlákat nízkou cenou některých jednosložkových preparátů a vždy se zeptejte, zda-li jde o preparát, který pokryje celé spektrum pearazitů.
 • Jaké existují formy přípravků? Základní a nejlevnější způsob odčervení je pomocí tablet.U štěňátek a malých pejsků je možné podat přípravek ve formě odčervovací pasty a speciálně pro kočky by vyvinut přípravek s aplikací formou spot-on (kapka mezi lopatky).
Účel vakcinace je navodit ochranu očkovaného jedince. Vakcinaci je ideální zahájit ve věku 6ti týdnů, kdy je již znatelný pokles protilátek přijatých mlezivem od matky. Dále následují dvě revakcinace, čímž je uzavřena tzv. primovakcinace (ve věku 3 měsíců).

Pokud necháte svého pejska naočkovat jako štěně, získaná imunita jej však nebude chránit po neomezeně dlouhou dobu. Nutná je pravidelná stimulace imunitního systému k navození dlouhodobé ochrany (ideálně 1x za rok např. leptospiróza - 1x za 3 roky např. vzteklina). Bez těchto pravidelných přeočkovaní nebude imunitní systém schopný chránit vašeho pejska proti vážným, často fatálním infekcím. Mezi jednotlivými vakcinačními schématy výrobců vakcín existují odlišnosti a nelze zde uvést naprosto univerzální schéma, proto uvádíme pouze nejčastěji používané schéma pro základní vakcinaci.

Pes: (věk, kdy by mělo být štěně očkováno)
 • 6 týdnů
 • 9 týdnů
 • 12 týdnů
 • 12 měsíců
 • dále každý rok - vzteklina dle použité vakcíny až jednou za 3 roky
Březí fenu po cca 20 dni gravidity nelze vakcinovat (vyjma spec. vakcín např. herpes).

Kočka:
 • 8 týdnů
 • 12 týdnů
 • dále roční interval
 • Speciální vakcíny, které nejsou součástí základního schématu, máme vždy k dispozici a kdykoliv se můžete blíže informovat. Jsou to např. vakcína proti lymské borelióze, psincovému kašli, FeLV, plísním, Giardiím, herpesvirům atd.

Copyright © 2024 Veterinary Clinic Slaný. All Rights Reserved.

For patients and their owners proudly presents  Kovalovsky.com - Website solutions and design, Web-design, Webhosting, E-commerce, E-shop, SEO...  Kovalovsky.com
Web Analytics and Statistics by Nicestats