VETERINÁRNÍ KLINIKA SLANÝSlaný
Veterinární klinika

Non-stop pohotovost neposkytujeme. Volejte pouze v době ord. hod.

Ordinační hodiny

Po 09.00-12.00 15.00-19.00
Út 09.00-12.00 15.00-19.00
St 09.00-12.00 15.00-19.00
Čt 09.00-12.00 15.00-19.00
09.00-12.00 15.00-19.00
So 08.00-11.00
Ne 15.00-18.00

Počítačová tomografie

MVDr.Jaroslav Fiedler

Nejčastější chyby a omyly v onkologii malých zvířatOtitidy psa a kočkyNemoci kočekKlinická interpretace laboratorních vyšetření u psa a kočkyNemoci stárnoucích a starých zvířatNemoci kloubůZlomeniny u malých zvířat a jejich léčbaNeodkladný pacientChirurgie měkkých tkáníChoroby exotického ptactva a dravcůInfekční a parazitární nemoci psa a kočkyOnkologie malých zvířatGastroenterologie malých zvířatPoruchy žláz s vnitřní sekrecí u psa a kočkyPoruchy plodnosti fen a kočekVybrané kapitoly z oftalmologie psa a kočkyChoroby ledvin a prostatyDiferenciální diagnostika kašleZásady racionální antimikrobní terapie u psa a kočkyFarmakoterapie a její negativní vlivyZobrazovací metody v kočičí medicíněKonference ČAVLMZBrachycefalický pesUltrasonografie malých zvířat - prakt. kurzMezinárodní oftalmologický kongresMezinárodní kardiologický kongresMezinárodní chirurgický kongresHrudní chirurgie a operace na srdciDermatologie psů a koček - pyodermie a hypersenzitivní reakceUrologie psů a koček - Oftalmologie psa a kočkyMezinárodní kardiologický kongres - prakt. kurzMezinárodní gastroenterologický kongresUltrasonografie malých zvířat II + praktický kurzMezinárodní ortopedický kongres a praktický kurz Mezinárodní chirurgický kongres III a praktický kurz Nové techniky stabilizace kolenního kloubu s rupturou LCCOperace torakolumbální páteře - praktický kurzNové techniky stabilizace kolenního kloubu s rupturou LCC - praktický kurzOrtopedie malých zvířat - Nemoci plazůStomatologie malých zvířat - Anesteziologie malých zvířatUrologie malých zvířat - Dermatologie psů a kočekMezinárodní chirurgický kongres II s praktickým kurzem: Praktický kurz vybraných chirurgických technikMezinárodní chirurgický kongres I - Aktuální témata v chirurgii malých zvířatMezinárodní ortopedický kongres VIMezinárodní kongres zobrazovacích metodForum veterinarium - Topografická anatomie

2.jpg

Důležité informace
Informace o provozu kliniky a akcích

23.-24.11. Zavřeno

23.11. a 24.11. je veterinární kl ...

Čipování

Povinné čipování ve Slaném ...

Starý pejsek, kočička

Preventivní akce - rozbor krve ...

Pečujeme o vás

otázky ke zdraví přátel:
FAQ - Nejčastejší dotazy týkajíci se zdraví

Odčervení je nezbytné pro zdravý růst štěnete a udržení dobré zdravotní kondice. Jelikož jsou i parazité přenosní na člověka, je velice důležité provádět pravidelné preventivní odčervení.
  • Štěně: Ideálně bychom měli s odčervením začít již ve 14 dnech života. Vhodné je odčervení provést do věku 2 měsíců stáří minimálně 3x a poté do věku 6ti měsíců ještě minimálně 1x - 3x.
  • Dospělý pes: Dospělého pejska je vhodné preventivně odčervit 2x za rok. A v případě parazitární infestace ihned s reaplikacípo 14ti dnech.
  • Březí fena: U feny je doporučeno provést odčervení 2-3 dny před krytím. Dále je velice důležitá aplikace 10-15dní před porodem s další aplikací spolu se štěnaty 14dní po porodu.
  • Kočka: U koček je schéma odčervení obdobné. Pokud ovšem vaše kočička není vyloženě domácí a zdržuje se venku, je vhodné jí odčervovat alespoň 4x ročně.
  • Jaký přípravek použít? Důležité je vždy použít kvalitní vícesložkový preparát, který působí na celé spektrum cizopasníků. Většinou jsou takovéto přípravky označeny slovem "plus". Pokud kupujete preparát v lékarně, nenechte se zlákat nízkou cenou některých jednosložkových preparátů a vždy se zeptejte, zda-li jde o preparát, který pokryje celé spektrum pearazitů.
  • Jaké existují formy přípravků? Základní a nejlevnější způsob odčervení je pomocí tablet.U štěňátek a malých pejsků je možné podat přípravek ve formě odčervovací pasty a speciálně pro kočky by vyvinut přípravek s aplikací formou spot-on (kapka mezi lopatky).
Účel vakcinace je navodit ochranu očkovaného jedince. Vakcinaci je ideální zahájit ve věku 6ti týdnů, kdy je již znatelný pokles protilátek přijatých mlezivem od matky. Dále následují dvě revakcinace, čímž je uzavřena tzv. primovakcinace (ve věku 3 měsíců).

Pokud necháte svého pejska naočkovat jako štěně, získaná imunita jej však nebude chránit po neomezeně dlouhou dobu. Nutná je pravidelná stimulace imunitního systému k navození dlouhodobé ochrany (ideálně 1x za rok např. leptospiróza - 1x za 3 roky např. vzteklina). Bez těchto pravidelných přeočkovaní nebude imunitní systém schopný chránit vašeho pejska proti vážným, často fatálním infekcím. Mezi jednotlivými vakcinačními schématy výrobců vakcín existují odlišnosti a nelze zde uvést naprosto univerzální schéma, proto uvádíme pouze nejčastěji používané schéma pro základní vakcinaci.

Pes: (věk, kdy by mělo být štěně očkováno)
  • 6 týdnů
  • 9 týdnů
  • 12 týdnů
  • 12 měsíců
  • dále každý rok - vzteklina dle použité vakcíny až jednou za 3 roky
Březí fenu po cca 20 dni gravidity nelze vakcinovat (vyjma spec. vakcín např. herpes).

Kočka:
  • 8 týdnů
  • 12 týdnů
  • dále roční interval
  • Speciální vakcíny, které nejsou součástí základního schématu, máme vždy k dispozici a kdykoliv se můžete blíže informovat. Jsou to např. vakcína proti lymské borelióze, psincovému kašli, FeLV, plísním, Giardiím, herpesvirům atd.

Copyright © 2024 Veterinární klinika Slaný. Všechna práva vyhrazena.

Pro pacienty a jejich majitelé s hrdostí přináší  Kovalovsky.com - Výroba www internetových stránok, webdesign, grafický dizajn  Kovalovsky.com
Statistiky návštěvnosti generuje Nicestats